Pogoń Ruda Śląska Gospodarze

Autor:

Utworzono:

02.10.2016

Mecz z Orbitą Bukowno jak można było przypuszczać do łatwych nie należał.
Goście mocno zmotywowani przyjechali do Rudy Śląskiej po zwycięstwo, i mimo, że celu nie osiągnęli to na pewno pozostawili dobre wrażenie piłkarskie, bo z zasadami fair play póki co u nich słabo, ale pewno trener Orbity nad tym popracuje :)
Gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, Orbita w pierwszej połowie przeważała optycznie, ale to Pogoń tworzyła więcej bramkowych sytuacji. Po jednej z nich Dominik Chromik trafił w słupek, w innych zaś sytuacjach zimnej krwi zabrakło Dominikowi Kaczmarczykowi, czy Dawidowi Krzeszowskiemu, groźnie strzelaliśmy z rzutu wolnego (Dawid Nowak)
Druga połowa podobna do pierwszej, Orbita grała piłką my wyprowadzamy zaś szybkie kontry, tworząc kilka dobrych sytuacji. Szkoda, że czasami nazbyt długo przetrzymujemy piłkę w środku pola bo szybka gra to podstawa współczesnej piłki.
Dobrych sytuacji rzecz jasna nie brakowało, jedną z nich po rzucie wolnych wykonywanym przez Dawida i niepewnej interwencji bramkarza gości wykorzystuje Mati Sonita lokując piłkę w siatce.
Na wyróżnienie dzisiejszego meczy zasługuje z pewnością cała formacja obronna, która pozwoliła rywalom na oddanie bodajże dwóch celnych strzałów (sytuacja bramkowa po rzucie rożnych i rzut wolny wyłapany przez Eryka Czypionkę).
Z pewnością nowe ustawienie dobrze wpłynęło na drużynę :)
Brawo za dobry mecz pełen walki i zaangażowania, zdobyty punkt cieszy, chodź z pewnością mały niedosyt jest, kiedy to można było patrząc na stworzone sytuacje wywalczyć dziś i zwycięstwo.
Martwi może jedynie brak gry zespołowej, piłką, ale gdyby było wszystko nie było by nad czym pracować na treningach:)
Drużyna – tak trzymać!

Kolejny rywal: AKS Mikołów

Skład: Eryk Czypionka, Kacper Jasnoch, Dawid Nowak, Igor Stasiński, Michał Copik, Maciej Toborek, Filip Baron, Dawid Krzeszowski, Jakub Skroch, Dominik Kaczmarczyk, Mateusz Sonita, Dominik Chromik.

Pogoń Ruda Śląska : Orbita Bukowno 1-1
bramka: Mateusz Sonita